Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intoarcere din CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intoarcere din CCC

Buna ziua,

In august 2013 am fost angajat pe o perioada determinata de 16 luni in locul unei colege care a intrat in CCC. In octombrue 2013 contractul meu a fost trecut pe perioada nedeterminata datorita faptului ca s-a eliberat o pozitie echivalenta. Acum in 2018, colega s-a intors dupa cea de-a doua nastere si nu accepta decat sa vina in locul meu si nu vrea aceasi pozitie cu aceleasi drepturi salariale in acelasi birou, dar alta zona. Din 2013 si pana acum compania s-a reorganizat iar functiile noastre s-au schimbat. Inclusiv zonele de care eram responsabili au suferit schimbari. Zona pe care a fost ea si am preluat-o eu este mult mai mare acum si nici nu mai face parte din aceasi “Arie”. Inclusiv denumirea zonei este alta. Intrebarea mea este urmatoarea, sunt obligat sa ii cedez locul?

Multumesc

Cornel Vasile a scris:

Nu trebuie sa va dati dvs la o parte ... asa cum am mai spus este problema angajatorului ca nu a luat in considerare la reorganizare si locurile de munca ale celor care sunt suspendati.

Va multumesc pentru raspunsuri!