Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unul dintre copii nu își continuă studiile, dar nu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unul dintre copii nu își continuă studiile, dar nu a anunțat părintele nerezident și i se trimite în continuare pensia de întreținere. Poate păți ceva persoana care o semnează la primirea banilor (bunica)?

Buna ziua.Se da următoarea situație:tatăl a doi copii plătește pensia alimentara,unul dintre copii nu a continuat studiile dar nu i-a adus la cunoștința tatălui acest aspect.Persoana care semnează primirea banilor este bunica(banii sunt trimiși prin posta).In caz ca tatăl afla ca un copil nu a continuat studiile bunica poate fi afectată cu ceva deoarece a semnat pentru primirea banilor.Multumesc
Manuela Rășină, administrator
Demos a scris:
Unde este cinismul stimate avocat?!?
Legea este cinica?!?
Unde este moralitatea, copilul trebuie in mod obligatoriu sa-si traga tatal in teapa?!?

Cand vorbiti despre moralitate si sariti in apararea tatalui, va referiti la pensia de 100 de lei ptr un copil ca una "morala"?