Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce se întâmplă când nu se respectă o hotărâre ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce se întâmplă când nu se respectă o hotărâre judecătorească?

Mama a introdus acțiunea de divorț în urma căruia i se încredințează provizoriu copilul in vârstă de trei ani până la terminarea procesului de divorț,aceasta schimbând domiciliul Tatălui i sa făcut program de ași lua copilul de la mamă și a sta cu el.Însă mama refuză să il dea încălcând hotărârea judecătorească. Ce se poate face in acest caz din punct de vedere legal?Mulțumesc.
Nu, apelați o singură dată la executor printr-o cerere de executare.
Vă mulțumesc cu tot respectul!.