Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Vechime SSM pt a-mi infiinta Serviciu Extern
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Vechime SSM pt a-mi infiinta Serviciu Extern

Buna ziua! Stiu ca pt a-mi putea infiinta Serv. Ext. am nevoie de cel putin 5 ani vechime. Intrebarea mea este: daca sunt incadrat ca si Cadru Tehnic PSI se pune vechimea avuta ca si Cadru Tehnic PSI pt a-mi putea face Serv. Ext.? sau tb exclusiv pe o functie de SSM (inspector ssm, specialist ssm, etc).
Multumesc!
Amn facut cursul la Facultatea Ovidius din Constanta, iar ca lectori am avut inspectori de la ITM Constanta.
Contactati Inspectia muncii in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Fara vechimea de 5 ani in domeniul ssm nu veti primi certificatul de abilitare de la ITM.
Multumesc pentru raspunsuri!