Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie cu preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie cu preaviz

Buna ziua,

Va rog mult sa imi spuneti daca, in cazul in care demisionez prin demisie cu preaviz de 30 zile calendaristice (sunt cadru de conducere), compania ma poate obliga sa plec mai repede fara a ma mai plati in acea perioada de preaviz?

Multumesc anticipat,
Legea este in favoarea dvs, iar angajatorul nu va poate forta sa semnati un astfel de act aditional.