Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce se intampla daca la sedinte nu sunt prezenti 50% + ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce se intampla daca la sedinte nu sunt prezenti 50% + 1 dintre proprietari ?

Ce se intampla daca la sedintele de bloc nu sunt prezenti 50% + 1 dintre proprietari ? De exemplu pentru luarea unor decizii cum ar fi: reparatii capitale, alegere presedinte etc...
Cum se pot lua deciziile neconstituindu-se majoritate prezenta ?
Tocmai de aceea membrii asociației de proprietari trebuie să fie prezenți la adunare. Nu sunt prezenți din varii motive, cei prezenți iau hotărâri!
Scurt!