Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia de proprietari

Buna ziua,

As vrea sa stiu cum se calculeaza penalizarile la intretinere. Am un apartament in care locuiesc copiii mei si s-a adunat o restanta la un moment dat. Acum au ajuns aproape la zi cu datoria, dar au ramas penalizarile. De cate ori merg copiii sa achite intretinerea, doamna administrator incaseaza, de exemplu, 150 de lei luna curenta si inca 150 de lei din penalizari. Este normal asa? Si penalizarile tot cresc. Va rog sa-mi spuneti ce pot face in aceasta situatie. Pot reclama undeva? Si unde anume? Multumesc frumos!
Multumesc inca o data, domnule Ionut Ion!
Din ce spuneti...nu procedeaza bine doamna in cauza, nu poate trece aceasi suma si la incasare dar si la penalitati...
Discutati cu presedintele si/sau cenzorul asociatiei, dati.le sa citeasca articolul de mai sus si cereti sa-l respecte.
Mai cereti sa va arate cum s-a stabilit sistemul propriu de penalizari, in baza carei legii? Sau s-a facut cum au crezut ca e mai bine...
Ionut.ion, utilizator
Asa voi face, multumesc!