Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restructurare loc de munca/activitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restructurare loc de munca/activitate

Buna ziua ,

Compania la care lucrez in momentul de fata isi restrage activitatea , iar incepand din luna iunie agentia din localitatea mea de domiciliu se va inchide si voi ramane fara loc de munca.
Precizez ca am 2 copii in intretinere , sotia mea nu lucreaza si nu a avut nici un loc de munca in ultimii 5 ani , in acest caz fiind unic intretinator de familie. Avand in vedere cele mentionate care sunt conditiile in care ma poate disponibiliza angajatorul ?Ce pot face mai departe ?
Dupa parerea d-voastra , credeti ca se poate solicita o suplimentare a numarului de salarii care se acorda conf.CCM , in aces caz ?
De solicitat se poate , dar nu sunt sigur ca se si aproba asa ceva.