Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

concediu fara plata

poate solicita un functionar concediu fara plata pe o perioada de 2 sau 3 ani, in cadrul aceleiasi instituii?
camelusa a scris:

Sa inteleg ca HG 250/1992 nu se aplica functionarilor publici?

Nu-mi dau seama de ce ati inteles acest lucru. :)
Orice dispozitii din HG nr. 250/1992 care nu contravin dispozitiilor din Legea nr. 188/1999 sunt aplicabile si functionarilor publici.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea