Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii de functionare magazin alimentar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii de functionare magazin alimentar

Ce autorizatii de functionare imi trebuiesc daca vreau sa imi deschid un magazin cu amanuntul (alimentare si nealimentare)? Exista firme care ma pot ajuta pentru a obtine autorizatiile?
Pentru punct de lucru caen 4766, comert cu amanuntul plante, seminte, flori , mancare de animale, ce autorizatii imi trebuie va rog? Pe langa cele bifate la infiintare pfa, mai trebuie ceruta de catre mine vreo autorizatie si de unde anume? Multumesc frumos!