Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua . Mama trebuie sa faca mostenirea dupa parinti, ele erau 2 surori, dar matusa a murit si are o fata majora. Aceasta mostenire se imparte intre mama si ea (verisoara mea) sau la mostenire intra si tatal ei (cumnatul mamei). Multumesc .
Multumesc mult. o zi buna
Succesiunile de dezbat in ordinea deceselor.

Dupa bunici, succesori sunt copiii, in calitate de mostenitori rezervatari.

Pe matusa dvs o mostenesc sotul supravietuitor, si copiii acesteia.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat