Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Părțile comune ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Părțile comune ?

Am un fișet (metalic),de 28 ani la ghena de gunoi etc. 3 al unui bloc de 8 nivele și nu sunt singurul mai sunt la alte nivele , eram ca o familie , cand o nouă vecina dupa ce sa certat si reclamat 6 familii din scară m-a luat la rând cu fisetul. Cfr legi 196/2018,cu ce modific destinația spațiului de la ghena?
Dar Asociatia de Proprietari,
prin Presedinte, Administrator, Comitet executiv,
are dreptul sa incalce aceste prevederi?
In cauza:
Transformarea spalatoriei si uscatoriei, situate deasupra apartamentului meu, in spatiu de depozitare materiale de contructii, moloz, dale etc. = Tone de greutate!
cristiibm, utilizator