Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizita minor în weekend
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizita minor în weekend

Conform celor de mai jos, când ziua 1 a lunii pica sâmbătă, copilul ar trebui să meargă la tată în weekendul respectiv?

Dar dacă pica ziua 1 a lunii duminică? Copilul ar trevmbui să meargă la rata în weekendul resoectiv?

"Stabileste program de vizitare al minorei in favoarea paratului-reclamant după cum urmează: in prima si a treia saptamana din fiecare luna, incepand de vineri, ora 16,00 si pana duminica, ora 16,00, jumatate din vacanta de iarna, incluzand sarbatoarea Craciunului si Revelionul in anii impari si excluzand aceste sarbatori in anii pari, jumatate din vacanta de primavara, incluzand sarbatoarea Pastelui in anii impari si excluzand aceasta sarbatoare in anii pari, o luna in vacanta de vara, perioada urmand a fi stabilita de parinti in functie de concediul legal de odihna al fiecaruia, participarea la toate activitatile de dezvoltare a minorei ( de ex. ore de balet, serbarile de la balet, gradinita, scoala )."
listan, utilizator
Va mulțumesc mult pentru ajutor.