Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este legal să semnez un contract de munca în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este legal să semnez un contract de munca în engleză?

Buna ziua!

Este legal sa semnez un contract de munca in engleza?

Multumesc frumos pentru un raspuns urgent!
Manuela Rășină, administrator
Nu contest ce prevede legea. Doar ca in aceasta situatie (cand se cer cunostinte de engleza) nu vad o problema sa semnezi un contract intr-o limba pe care esti obligat sa o posezi.