Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suspiciune de malpraxis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suspiciune de malpraxis

Buna ziua, vă contactez in speranta ca ma voi lămuri cu anumite practici medicale.
Aș dori să știu dacă un avocat ma poate ajuta in elucidarea unei practici medicale in urma caruia a avut loc un deces ? Ce dovezi trebuiesc aduse petru demonstrarea unui malpraxis?
Poate fi un atuu, dar mi s-a stabilit ca prima etapa o expertiza si onorariul maxim, adica 4000 lei, exact pt. a incerca impiedicarea demararii procedurilor. Deci, Comisia este in slujba medicilor, nu in aflarea adevarului. De ce sa se deranjeze pt. a face o ancheta? Mai bine stabilesc maximul pt un onorariu, ca prima etapa din procedura, si pacientul neavand posibilitati atunci, se claseaza dosarul. Oare,mai intai nu ar trebui sa faca alte demersuri si dupa sa apeleze la expertize? M-am cam lamurit si cu aceasta Comisie.
Afirmatiile pe care el faceti despre comisia medicala sunt pareri personale fara vreo acoperire juridica.
Nu aveti ce demersuri sa mai faceti. Nu va interzice nimeni si nimic sa deschideti actiune in instanta.