Forum Discuţii juridice Executare silită Am de plătit 7.200 de euro la Fisc, dar singurele ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am de plătit 7.200 de euro la Fisc, dar singurele mele bunuri sunt un telefon și un laptop. Pot fi executată silit și pe aceste bunuri sau doar mi se va popri o treime din salariu?

Buna ziua.
Am de platit la ANAF suma de 7200 euro.
Tinand cont ca pe numele meu nu am decat un telefon mobil si un laptop , pot fi executata silit doar pe aceste bunuri ? Pot sa ma trezesc cu executorul judecatoresc la usa mea ?
Sau va intra in vigoarea doar poprirea cu o treime din salariu ?
Manuela Rășină, administrator
Stati linistia nu va ia nimeni laptop-ul sau / si telefonul. Daca folositi acel laptop si telefon pentru a face bani, puteti vorbii cu ei pentru o reesalonare a datoriei iar cu banii obtinuti, va puteti platii datoria la ANAF.
leandrud, utilizator