Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... o mica problema
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

o mica problema

Daca angajatorul refuza la prezentarea demisiei sa-mi plateasca salariul ce as putea sa fac pt a intra in posesia lui?
Angel 2007 a scris:

I...................
Art. 78. - (1) La încetarea contractului individual de muncă din motive ce nu �in de persoana salariatului, angajatorii vor acorda acestuia o compensa�ie de cel pu�in un salariu lunar, în afara drepturilor cuvenite la zi.

In mesajul initial este vorba despre demisie si nu de incetarea c.i.m. pentru motive neimputabile salariatului.:)