Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prima de nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prima de nastere

Daca in situatia nasterii unui copil mort,este constata nasterea si eliberat dovada de inhumare,mama mai benficiaza de drepturile prevazute in CCMN 2007-2010 si anume,prima de nastere si de plata indemnizatiei de maternitate pentru toata perioada prevazuta de lege?
Daca si-a reluat activitatea inseamna ca a renuntat la restul de concediu de maternitate. Nu poate avea, in acelasi timp, si concediu de maternitate (CIM suspendat) si salariu (CIM reactivat).
Kitte a scris:

Dar dna a revenit deja la servici. Mai poate reveni in postnatal?

Nu mai poate reveni in concediu postnatal, dara s-a intors la servciu.