avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Proces
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Proces

Bună ziua,
Dacă aș vrea să dau angajator în judecata pentru că a desfăcut c. I. m mai devreme de 3luni as putea câștiga?
Ar trebui sa să mă duc la Iași, cf notificării sau pot cere ca procesul să se desfășoare aproape de casă?
Cheltuielile de judecata i le pot impune lui?
Mulțumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:32, 5 August 2019
otilia.necula a scris:

Bună ziua,
Dacă aș vrea să dau angajator în judecata .... as putea câștiga?
....
Cheltuielile de judecata i le pot impune lui?
Mulțumesc,


Nimeni nu va poate spune daca veti castiga.

Partea care pierde procesul va fi obligată, la cererea părții care a câștigat, să îi plătească acesteia cheltuieli de judecată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatorul refuza sa-mi elibereze adeverinta cm KatalinS KatalinS Va rog sa ma ajutati intr-o situatie. Pe 22.04 (luni) am informat angajatorul ca, din 23.04 (marti) voi fi in concediu medical (criza lumbago). Mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)
Contestatie decizie incetare contract individual de munca ,in baza art.79(1) mihai251979 mihai251979 Buna ziua!Am fost angajatul unei societati din domeniul constructiilor,in perioada ianuarie-iulie 2009,la sfarsitul careia am primit decizia de concediere in ... (vezi toată discuția)
Salariu diminuat fara stirea salariatului Juventino Juventino Buna ziua, de o saptamana ma confrunt cu urmatoarea problema. Lucrez la o societate comerciala marisoara cu peste 150 de angajati. Inainte de a pleca in ... (vezi toată discuția)