Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Proces
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Proces

Bună ziua,
Dacă aș vrea să dau angajator în judecata pentru că a desfăcut c. I. m mai devreme de 3luni as putea câștiga?
Ar trebui sa să mă duc la Iași, cf notificării sau pot cere ca procesul să se desfășoare aproape de casă?
Cheltuielile de judecata i le pot impune lui?
Mulțumesc,
otilia.necula a scris:

Bună ziua,
Dacă aș vrea să dau angajator în judecata .... as putea câștiga?
....
Cheltuielile de judecata i le pot impune lui?
Mulțumesc,

Nimeni nu va poate spune daca veti castiga.

Partea care pierde procesul va fi obligată, la cererea părții care a câștigat, să îi plătească acesteia cheltuieli de judecată.