avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine va mosteni apartamentul?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine va mosteni apartamentul?

. Ei au avut un apartament. Ei au avut doua fiice care traiesc: una e mama mea si alta matusa mea. Matusa mea are un fiu .. Matusa mea si mama mea vor sa imi lase apartamentul mie. In cazul acesta trebuie sa renunte la succesiune mama mea, matusa mea si fiul matusii mele ? Si va trebui sa fac eu succesiunea dupa bunicul meu, succesiunea dupa bunica mea si sa platesc 1 % din valoarea apartamentului. ? Trebuie facute doua succesiuni. Apartamentul se imparte jumatate/ jumatate intre bunicul mort si bunica moarta ?
Ultima modificare: Miercuri, 7 August 2019
RicaRamurica, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Păi cred ca au vrut să scape de dvs.
Păreti un client foarte dificil.
Și unii notari sunt foarte, foarte dificili !
Ultima modificare: Vineri, 9 August 2019
RicaRamurica, utilizator
Da, daca nu vor să vă facă cu 3 lei cum vreti dvs...
Nu am zis să-mi facă cu 3 lei, dar sunt notari care cer foarte, foarte mult.
Ultima modificare: Vineri, 9 August 2019
RicaRamurica, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune LUMITM LUMITM Am o intrebare in legatura cu o succesiune. In septembrie anul trecut a decedat bunica mea.Bunicul a decedat cu multi ani in urma.Atunci s-a facut succesiune. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am o garsoniera poprietate comuna cu sotia defuncta ... myinfo myinfo Buna ziua, am o garsoniera poprietate comuna cu sotia defuncta cu care am avut o fiica. Cum locuiesc in strainatate, toate demersurile le-am facut la ... (vezi toată discuția)
Renuntare la mostenire Ardelean Iulia Ardelean Iulia Suntem 4 frati, parintii au un apartament. Tatal nostru a murit in Octombrie 2017, mama a ramas in apartament. Noi, cei 4 frati, dorim sa renuntam la partea ... (vezi toată discuția)