Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine va mosteni apartamentul?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine va mosteni apartamentul?

. Ei au avut un apartament. Ei au avut doua fiice care traiesc: una e mama mea si alta matusa mea. Matusa mea are un fiu .. Matusa mea si mama mea vor sa imi lase apartamentul mie. In cazul acesta trebuie sa renunte la succesiune mama mea, matusa mea si fiul matusii mele ? Si va trebui sa fac eu succesiunea dupa bunicul meu, succesiunea dupa bunica mea si sa platesc 1 % din valoarea apartamentului. ? Trebuie facute doua succesiuni. Apartamentul se imparte jumatate/ jumatate intre bunicul mort si bunica moarta ?
RicaRamurica, utilizator
Păi cred ca au vrut să scape de dvs.
Păreti un client foarte dificil.
Și unii notari sunt foarte, foarte dificili !
RicaRamurica, utilizator
Da, daca nu vor să vă facă cu 3 lei cum vreti dvs...
Nu am zis să-mi facă cu 3 lei, dar sunt notari care cer foarte, foarte mult.
RicaRamurica, utilizator