Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda administrativa

Pana cand se poate plati o amenda administrativa,tinand cont ca sentinta prin care s/a stabilit valoarea nu este definitiva.
Sunt de acord cu Claudiu. Nu se platesc penalitati la amenda administrativa. Eu unul recomand sa mai astepte ...poate se prescrie!:D
Nu cred ca va avea timp:D

Va fi somat de administratia financiara.
Bad news !Un fleac !M-au executat !Am primit de la biroul executari penale instiintarea cu termenul de plata!
Asteptati ca hotararea sa ramana definitiva pentru a plati amenda.
irina_stirbu2000 a scris:

Bad news !Un fleac !M-au executat !Am primit de la biroul executari penale instiintarea cu termenul de plata!

Si ati achitat?