avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda administrativa

Pana cand se poate plati o amenda administrativa,tinand cont ca sentinta prin care s/a stabilit valoarea nu este definitiva.
Cel mai recent răspuns: irina_stirbu2000 , utilizator 08:28, 16 Decembrie 2009
Sunt de acord cu Claudiu. Nu se platesc penalitati la amenda administrativa. Eu unul recomand sa mai astepte ...poate se prescrie!:D
Nu cred ca va avea timp:D

Va fi somat de administratia financiara.
Bad news !Un fleac !M-au executat !Am primit de la biroul executari penale instiintarea cu termenul de plata!
Asteptati ca hotararea sa ramana definitiva pentru a plati amenda.
irina_stirbu2000 a scris:

Bad news !Un fleac !M-au executat !Am primit de la biroul executari penale instiintarea cu termenul de plata!


Si ati achitat?

Alte discuții în legătură

Pot apela la cedo? vale777 vale777 Am o cauza penala, am epuizat toate caile de atac inclusiv ICCJ, doar ca la ICCJ sa dat cazul spre rejudecare in apel, ma pot adresa la CEDO? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Plangere cedo gabyteo gabyteo Buna ziua Daca pierd un proces la CSJ ma pot adresa CEDO sau mai este vreo cale de atac? Este necesar recursul in anulare ? Va multumesc (vezi toată discuția)
Cai de atac Maria_1980 Maria_1980 Buna seara, Care ar fi caile de atac la o sentinta definitiva de la ICCJ de inchisoare cu executare de sub 3 ani, pentru o persoana fara antecedente ... (vezi toată discuția)