Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot fi recunoscut ca tată dacă nu suntem ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot fi recunoscut ca tată dacă nu suntem căsătoriți și la numele tatălui, în certificatul de naștere, nu este trecut nimic?

Pot solicita paternitatea dacă nu suntem căsătoriți și la numele tatălui nu este trecut nimic?
Manuela Rășină, administrator
Da.

Este posibil.
Sunt mai multe variante.

In primul rand reganditi-va atitudinea si dorintele.
Dupa 2 ani de la nasterea copilului.

Daca ati "dat cu piciorul", acum mama "da cu piciorul". Meci egal 1-1. Ca intre adulti.
Este foarte trist pentru copil. Doar copilul "a pierdut meciul".

Reveniti cu o decizie pertinenta.

Putem discuta variantele.