Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul unei bucatarese
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul unei bucatarese

Doresc sa stiu si eu in ce grila de salarizare intra o bucatareasa cu vechime 25 de ani, din cadrul unui camin de copii. Nu stiu unde sa caut.Nu gasesc legea salarizarii unice.Poate ma ajutati si imi da-ti raspuns la intrebarea "ce salariu va avea o bucatareasa de la un camin de copii", sau "unde gasesc salariul cu care poate fi incadrata o bucatareasa care lucreaza la un camin de copii".Va multumesc din suflet si..."La multi ani!"
Vad ca este valabil pentru salariile platite din fondurile publice, nu si private.
Doamna Costache se referea la salariul unei bucatarese dintr-un camin de copii deci cred ca este vorba de sectorul public.De altfel a si facut referire la legea 330
Da, aveti dreptate, mi-a scapat :(