Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... acord cu parchetul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

acord cu parchetul

Buna ziua,in urma cu 2 ani am fost audiat ca suspect de frauda informatica.Pe 23 decembrie 2019 am fost chemat iar la biroul crima organizata si mi s-a adus la cunostinta ca ca voi fi trimis in judecata ca inculpat pentru frauda informatica in forma continuata fiind vorba de 4 plangeri in valoare de 550 EURO.Am fost chemat la parchet si procurorul de caz m-a intrebat daca sunt de acord cu incheierea unui acord prin care sa-mi recunosc vinovatia,sa retrimit sumele datorate si sa fiu de acord cu pedeapasa cu suspendare.Imi puteti spune si mie daca este bine sa inchei acest acord?Va multumesc
Dacă nu ati avut avocat angajat care sa negocieze este foarte bine sa incheiati acest acord.
Mai bine de atat nu se poate...