Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum formulez o plangere la politie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum formulez o plangere la politie

Copilul meu in varsta de 11 ani a lovit o colega cu piatra in parc din joacă. Tatal a depus plângere pe motiv că vrea despăgubiri morale dar nu m-a lăsat să mă implic în vreun fel .El l-a randul lui s-a prezentat la scoala asteptandu-mi băiatul in incinta scolii si amenintandu-l sa stea la 50 m de fata lui aceasta fiind in aceeasi clasa, eleva, si aducandu-i injurii la adresa parintililor cat si a lui pe un ton agresiv ceea ce a facut ca fiul meu sa ii fie teama sa mai meargă la scoala si sa aibe insomnii . CUM ma sfătuiți să formulez plângerea către poliție ? Mentionez ca si gardianul școlii a fost prezent la incident spunând că acest părinte nu mi-a batut băiatul.
MULTUMESC din suflet pt raspuns.

Aurel Fleancu a scris:

Nu aveti de unde sa cunoasteti solutia.
In masura in care nu sunteti multumita nici de Ordonanta parchetului, puteti formula plangere in instanta