Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Obligatie
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Obligatie

Este angajatorul obligat sa asigure echipament de protectie impotriva covid 19?
Daca sunt persoane suspecte, acestea se izoleaza la domiciliu sau se baga in carantina. Preventiv, ca sa lucrati, nu va acorda nimeni echipament de protectie la coronavirus, in cazul dvs. Puteti pune problema in fata angajatorului impreuna cu sindicatul/ reprezentantul salariatilor, daca situatia din teren o impune.