Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie nesemnata transmisa pe mail
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie nesemnata transmisa pe mail

In urma unui conflict cu angajatorul am transmis o solicitare de demisie pe mail nesemnata , in care am solictat incetarea contractului de munca incepand cu data de 23 decembrie( mentionez nesemnata) . A doua zi sa aplanat conflictul si am mers la munca normal pana pe data de 6 ianuarie , toate bune. Dar intre timp sunt instiintat de doamna contabila , ca mi sa incetat contractul de munca pe data de 23 decembrie cu acordul partilor , ca asa a dorit administratorul firmei . Mentionez ca nu exista o cerere de demisie semnata de catre mine !
Ce pot face in situatia de fata? Conform legii , firma este acoperita?Va multumesc!
Cezaraurelin, utilizator
Depuneti o actiune in instanta.