Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... se poate cere anularea contractului vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

se poate cere anularea contractului vanzare cumparare

buna ziua
rus crina sunt, sotu cu soacra au incheiat contract de vanzare- cumparare soacra vanzandu-i sotului un apartament , fara nici un fel de clauza intelegandu-se verbal doar ca daca noi vom putea candva sai luam o garsoniera va fi bine daca nu sa o intretinem, noi vrem sa vindem o casa la tara mostenire dupa parintii mei decedati si sa-i luam garsoniera daca soacra vrea sa anuleze contractul poate ? in contractul de vanzare cumparare nefiind trecut nici un termen pana cand noi sai cuparam aceasta garsoniera, nefiind trecut deloc faptul in contract ca o sai luam garsoniera ,dar mentionez noi chiar vrem sai luam garsoniera in momentul vinderii casei, poate sotu soacrei de care a divortat sa se intoarca in acest apartament fa sa aiba si acordul nostru ei dorind sa se impace acum
multumesc