avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... schita cadastrala modificata
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

schita cadastrala modificata

In cazul modificarii schitei cadastrale la solicitarea vanzatorului, in vederea incheierii CVC pentru o suprafata mai mica decat cea promisa, se poate recupera de catre cumparator lotul neinscris in CF si lipsa vizibila din schita cadastrala cu rea-credinta? ce se intampla cu acea parcela?
Cel mai recent răspuns: XYU , utilizator 10:16, 8 Mai 2020
Va multumesc pentru opinie!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate dumifilote dumifilote In urma respingerii documentatiei cadastrale pentru o parcela, pe motiv ca indicativul cadastral din TP nu coincide cu cel din evidentele OCPI, am depus in ... (vezi toată discuția)
Întãruºare teren hot77cmc hot77cmc Bine v-am regăsit. Am cumpărat recent un teren la care a fost facuta prima data cadastrul in anul 2003(atunci terenul a fost cumparat de cel de la care l-am ... (vezi toată discuția)
Actiune fond si rectificare cadastru XYU XYU Care este actiunea de fond, urmata de rectificare CF ce poate fi invocata in speta urmatoare: modificare schita cadastrala (lipsa parcela), in sensul ... (vezi toată discuția)