Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sfat/ajutor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sfat/ajutor

Daca esti angajat la o firma este legal sa operezi documente(facturi, receptii, chitante) sau sa incasezi bani si sa tii registru de casa pt alta firma? Ambele firme au acelasi patron/administrator si acest lucru iti este cerut de acesta.
Am mai intrebat acest lucru si pe alt forum dar nu am primit inca un raspuns. Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema. Multumesc

Neagus, utilizator
Sunteti angajat la firma X sigur nu aveti drept de semnatura pentru firma Y (pentru care patronul va pune sa operati documente).Cel care semneaza actele isi asuma raspunderea indiferent cine face contabilitatea primara.Daca va deranjeaza faptul ca lucrati pentru 2 firme dar sunteti platit doar de una,este o alta problema.