Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă O noua actiune?
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

O noua actiune?

Respingerea aplicarii legilor a caror constitutionalitate a fost stabilita de Curtea Constitutionala , char la recurs , constituie depasirea/neindeplinirea atributiuniilor de magistrat . Ce este de facut? Se poate initia o noua actiune ,prin care sa se solicite respectarea Deciziilor Curtii Constitutionale ?
Expunerea cu privire la faptul , ca nu este definita nici notiunea de rea-credinta si grava neglijenta nu este oportuna in cauza . Legea prevede sanctiuni concrete in cazul in care se probeaza existenta acestora , iar cu derefire la nerespectarea/neluarea in considerare a DCC nu exista nici marginal , tandential , indirect absolut nici o sanctiune .
Da. Acuma am constientizat.X-( Despre tara noastra se spune , printre alte mai putin magulitoare pareri , ca este tara fara consecinte . Aceasta stare, in schimb, nu s-a produs dintrodata,brusc , ci fractionat . Instantele , magistratii au ajuns prima data in aceasta situatie demna de individiat ...#-o
nimic nu aduce o sanctiune a judecatorului nu v-ati obisnuit
Accentul este pe nimic.Da.Deja m-am obisnuit , din pacate .:((