Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua lucrez la o firma din 1 august si inca nu am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua lucrez la o firma din 1 august si inca nu am primit ...

Buna ziua lucrez la o firma din 1 august si inca nu am primit nici salar nici avans ieri am cerut salariul adica banii ptr ce am lucrat pe o luna si seful mia raspuns ca am dreptul numai de avans si salariul o sa primesc in data de 15 septembrie.Daca el asa calculeaza o luna lucrata din 15 aug pana 15 sept. eu nu trebuia sa fiu platita din 1 aug pana in data de 15 august zilele lucrate?

Multumesc frumos ptr raspunsurile primite.O zi frumoasa
Cornel Vasile a scris:

Este vorba de 15 ale lunii urmatoare ... adica. salariul din august il primiti in septembrie.