Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Neincalzirea unui apartament in condominiu
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Neincalzirea unui apartament in condominiu

Ma intereseaza pasii si baza legala actionarii in justitie a unui vecin/proprietar de apartament care nu isi incalzeste apartamentul, situatie ce imi creeaza probleme grave de disconfort, sanatate si de cheltuieli.
proprietaru a scris:
Prin montarea termopanului aparitia mucegaiului creste cu peste 80%,datorita efectului de sera creeat.

Doar daca e montat prost. Poate ar trebui sa consultati un specialist si in acea materie inainte sa trageti concluziile ;)
Nu este vorba de montaj aici. Intr-o proportie foarte mare, mucegaiul apare fie din cauza calitatii tamplariei, fie a circulatiei foarte proaste a aerului in acea incapere. Din fericire, pentru aceasta ultima varianta, firmele care se respecta pot masura gradul de umiditate in apartament si rezolva acest inconvenient. Cel putin asa se lauda.