Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot obtine domiciliul copiilor la mine ca tata?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot obtine domiciliul copiilor la mine ca tata?

Eu am fost chiar ieri in alt oras in care am aflat ca se afla ea, băiatul cand m-a văzut a venit la mine și mi a spus bucuros că mergem acasa. Acum este cu mine si mi-e frică sa l duc la gradinita ca nu cumva mama lui sa vina sa-l ia si sa l tina iar inchis in casa.
Sotia mea este f pornită dar si bolnava psihic, cred eu. Fratele ei a încercat în acest an sa sinucidă de 2 ori,mai are o sora care s a sinucis acum 5 ani, mama si o alta sora a ei locuiesc impreuna, amandoua divorțat, De fiecare dată când sotia mea mergea la ele venea schimbată. Si cand s-a decis să cheme politia sa ma evacueze si apoi sa plece se întorsese de la ele...Acum ele locuiesc impreuna, sotia mea fiind f influențată de mama ei, deci nu cred intr o viitoare pace...

gi-jane2, moderator