avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Am obtinut o sentinta judecatoreasca în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Am obtinut o sentinta judecatoreasca în urma unui ...

Buna ziua
Am obtinut o sentinta judecatoreasca în urma unui partaj judiciar. Trebuie sa-i achit sulta cumnatei mele pentru partea ei de mostenire. Ce trebuie să fac acum? Cărei entități trebuie să mă adresez: notar, executor judecătoresc, etc? Puteti sa-mi spuneți ce urmeaza de-acum încolo?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: silvia159 , utilizator 11:35, 17 Octombrie 2020
Ma scuzati, dar as mai dori câteva răspunsuri la câteva intrebări:
- După ce judecatoria emite sentința, .., Cine și Când (se) inregistreaza in cartea funciară sarcina (sulta-obligatia de plata) către reclamant? Cât timp pot întârzia cu plata fără a plăti penalizari sau amenzi?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sulte platite Paula Tudor Paula Tudor Buna dimineata! Se da urmatoarea speta: Vanzatorul A are ca act de proprietate pentru imobil o sentinta civila, achita toate sultele prin recipisa CEC si prin ... (vezi toată discuția)
Sulta apartament .... buna ziua , acum 7 ani am cumparat un apartament , in cartea ... lori_ultras lori_ultras Buna ziua , acum 7 ani am cumparat un apartament , in cartea funciara am o sulta de 1300 euro catre un mostenitor care nu a fost gasit la acel moment . in 2015 ... (vezi toată discuția)
Partaj judiciar, plată sultă silvia159 silvia159 Buna ziua. Am in derulare un proces la judecatorie cu privire la un partaj imobiliar. Cumnata mea a solicitat o sultă, iar eu si sora mea dorim s-o despagubim ... (vezi toată discuția)