Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Am obtinut o sentinta judecatoreasca în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Am obtinut o sentinta judecatoreasca în urma unui ...

Buna ziua
Am obtinut o sentinta judecatoreasca în urma unui partaj judiciar. Trebuie sa-i achit sulta cumnatei mele pentru partea ei de mostenire. Ce trebuie să fac acum? Cărei entități trebuie să mă adresez: notar, executor judecătoresc, etc? Puteti sa-mi spuneți ce urmeaza de-acum încolo?
Multumesc.
Ma scuzati, dar as mai dori câteva răspunsuri la câteva intrebări:
- După ce judecatoria emite sentința, .., Cine și Când (se) inregistreaza in cartea funciară sarcina (sulta-obligatia de plata) către reclamant? Cât timp pot întârzia cu plata fără a plăti penalizari sau amenzi?
Multumesc