Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauza de Telemunca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauza de Telemunca

Buna ziua,

La expirarea unor Acte adiționale cu clauza de telemunca, valabile de la ... pana la ..., pentru prelungirea clauzei, este corect daca se vor semna alte acte adiționale (identice cu cel initial) în care vor fi enumerate toate elementele clauzei de telemunca, cu valabilitate începând cu prima zi de cand nu se mai aplica actul inițial?

Multumesc
AndradaCristu, utilizator
Pct 3 nu vad ce relevanta mai are ....telesalariatul isi va modiifica adresa ?
La punctul 1. nu se va mentiona adresa completa ci doar formularea" la domiciliul sau resedinta telesalariatului", iar la resedinta ma gandeam ca poate intra si resedinta in fact, chiar daca nu este inscrisa pe cartea de identitate.

Considerati corect inserarea pct-lui 1 si 2, exact sub formularea de mai sus? Multumesc
AndradaCristu, utilizator
Mi se pare corecta formularea , le puteti insera.
Buna ziua,

Va rog tare mult sa ma ajutiati cu o informatie:

La prelungirea unei clauze de telemunca, având deja înregistrarea în Revisal (CIMCT), se mai transmite ceva in Revisal (încetarea clauzei vechi, înregistrarea clauzei noi)?

Multumesc!
AndradaCristu, utilizator
La prima inregistrare ati trecut si data de sfarsit?