Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mama a stat in concubinaj 18 ani cu un barbat care a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mama a stat in concubinaj 18 ani cu un barbat care a decedat, ...

mama a stat in concubinaj 18 ani cu un barbat care a decedat, in apartamentul acestuia.el are ca rude 2 frati si 3 copii. Ce drepturi mai are privind apartamentul? Multumesc
Informația dvs este total eronată un fel de legendă urbană perpetuata pe la colțuri de diverși sfertodocti juridici.Se înscrie în seria ,"părăsirii domiciliului conjugal"si a altor aberatii transmise pe cale orală.

dutu33 a scris:

gresit dar ms oricum
eu stiam ca dupa 7 ani de concubinaj se imparte 5050%
ca si cum ar fi fost casatoriti da ms de raspuns

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat