Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Soacra vaduva decedeaza. Sotul este mort de 4 ani, cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Soacra vaduva decedeaza. Sotul este mort de 4 ani, cu mult inaintea ...

Soacra vaduva decedeaza. Sotul este mort de 4 ani, cu mult innaintea soacrei. Eu( nora) ce parte am la mostenire( apartament) daca mai sunt si alti 3 nepoti?
Nu l-am cunoscut pe sotul soacrei mele. Este decedat cu mult innainte de casatoria noastra. Apartamentul este numai pe numele soacrei. Multumesc pentru raspuns!
Chiar daca e numai pe numele soacrei, ramane de stabilit daca era bun comun cu sotul sau propriu al ei.
In orice caz, mostenirile se dezbat in ordinea deceselor, daca ar fi sa fi fost comun al socrilor, va vor chema cand va fi vb de mostenirea sotului dvs.
gi-jane2, moderator