Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! Aș dori și eu o lămurire.Eu am un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! Aș dori și eu o lămurire.Eu am un testament de ...

Bună seara! Aș dori și eu o nelămurire.Eu am un testament de la o persoana care nu a avut copii.Am făcut succesiunea și sunt singurul moștenitor.Acum a apărut o nepoată care îmi cere copii ale testamentului și al titlului de proprietate, iar eu nu știu dacă este ok să îi trimit.Ce trebuie să fac?
Ely26, utilizator
In acest caz, nepoata nu mai poate obtine in instanta anularea testamentului pentru lipsa discernamantului testatorului, cererea fiind prescrisa.
Mulțumesc!