Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reintegrare fictivă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reintegrare fictivă

Ziua buna!
După ce am fost concediat abuziv, angajatorul a desființat postul și, deși instanța a decis să fiu reintegrat, acesta nu a între4prins nici un demers în privința reînființării acestuia. În acest moment mi se propune să mă prezint la instituție pentru a fi reintegrat pe un post care nu există, apoi să semnez un act adițional prin care să mi se ofere un post inferior celui ocupat anterior, spunându-mi-se că postul pe care voi fi reintegrat nu există! Menționez faptul că nu înțeleg cum pot fi reintegrat pe un post inexistent... Mă puteți lămuri, vă rog?
Salariatul poate fi supus la o noua perioada de proba in situatia in care acesta debuteaza la acelasi angajator intr-o noua functie sau profesie ori urmeaza sa presteze activitatea intr-un loc de munca cu conditii grele, vatamatoare sau periculoase.