avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 337 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Recalculare SOMAJ 2010?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Recalculare SOMAJ 2010?

Am somaj din august 2009 calculat in raport de vechiul sal.min/economie de 600 lei.Acum,dupa majorarea sal.min la 705 lei mi se va mari si somajul meu?......:help:
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:48, 8 Februarie 2010
noul act normativ v a fi valabil si pt cei de sunt in somaj deja??
1. In cel din 2009 era valabil si pentru cei care erau deja in somaj.
2. Nu stim pana nu vedem "negru pe alb".

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somajul : s-a modificat ceva in ce priveste perioada maxima si calculul ajutorului ? letipop letipop 1. oug 28/2009 era aplicabila pana la 31.dec.2009. s-a prelugit cumva perioada de aplicare ? 2. care este salariul minim brut pe tara care se ia ca referinta ... (vezi toată discuția)
600 sau 705 Stefanpetrut Stefanpetrut Daca am inceput sa beneficiez de somaj din oct. 2009 dupa schema de calcul 75% din 600 +cotizatie functie de vechime si incadrare, tinind cont ca someri sunt ... (vezi toată discuția)
Plata somaj marinica71 marinica71 am o vechime in munca de 18 ani cate luni pot beneficia de ajutorul de somaj si ce suma? (vezi toată discuția)