avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 956 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare incadrare handicap pt intoleranta la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare incadrare handicap pt intoleranta la lactoza

Buna ziua. Baietelul meu de 1 an si 3 luni are intoleranta la lactoza, dovedita prin analize genetice. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac sa beneficiez de prelungirea CCC pana la 3 ani. Stiu ca trebuie sa fie incadrat intr-un grad de handicap, insa ce acte imi trebuie pt comisie?
Si daca obtin incadrarea cand copilul are 1 an si 5 luni de exemplu, tot pana la varsta de 3 ani voi sta in CCC, sau se scad cele 7 luni?
Multumesc anticipat de raspunsuri!
Ultima modificare: Luni, 12 Iulie 2021
Anda P, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:25, 12 Iulie 2021


Ionut.ion a scris:

Sincer... Nu stiu sa va raspund.
Fie asteptati sa va raspunda cineva, fie intrebati direct la DGASPC


Multumesc frumos!
Vedeti si link - ul acesta cu actele necesare :
[ link extern ]
Multumesc!
Daca va rog sa imi spuneti daca are importanta varsta copilului cand obtin certificatul de handicap pt a beneficia de acel an in plus, adica toate cele 12 luni, nu sa se scada daca certificatul este facut mai repede de varsta de 2 ani a copilului.
Multumesc.

Cornel Vasile a scris:

Vedeti si link - ul acesta cu actele necesare :
[ link extern ]

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu are importanta varsta copilului ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fetita mea împlinește 3 ani în iulie si are grad de handicap Bianca@ Bianca@ Bună ziua! Fetita mea împlinește 3 ani în iulie, are intoleranță la lactoza și este încadrată în grad de handicap, oare pe baza actelor necesare ... (vezi toată discuția)
Certificat a5, grad de handicap bebe 2 ani bună seara. am un ... Anamaria16 Anamaria16 Certificat A5, grad de handicap bebe 2 ani Bună seara. Am un bebe de 2 ani cu dermatita atopica, intoleranta la lactoza și multiple alergii. Am obținut un ... (vezi toată discuția)
Prelungire concediu crestere copil ruxandra-maria ruxandra-maria Buna seara! Spuneti-mi va rog, daca am dreptul sa prelungesc concediul de crestere copil, avand in vedere ca baietelul meu prezinta intoleranta la lactoza. ... (vezi toată discuția)