Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare incadrare handicap pt intoleranta la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare incadrare handicap pt intoleranta la lactoza

Buna ziua. Baietelul meu de 1 an si 3 luni are intoleranta la lactoza, dovedita prin analize genetice. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac sa beneficiez de prelungirea CCC pana la 3 ani. Stiu ca trebuie sa fie incadrat intr-un grad de handicap, insa ce acte imi trebuie pt comisie?
Si daca obtin incadrarea cand copilul are 1 an si 5 luni de exemplu, tot pana la varsta de 3 ani voi sta in CCC, sau se scad cele 7 luni?
Multumesc anticipat de raspunsuri!
Anda P, utilizator

Ionut.ion a scris:

Sincer... Nu stiu sa va raspund.
Fie asteptati sa va raspunda cineva, fie intrebati direct la DGASPC

Multumesc frumos!
Vedeti si link - ul acesta cu actele necesare :
[ link extern ]
Multumesc!
Daca va rog sa imi spuneti daca are importanta varsta copilului cand obtin certificatul de handicap pt a beneficia de acel an in plus, adica toate cele 12 luni, nu sa se scada daca certificatul este facut mai repede de varsta de 2 ani a copilului.
Multumesc.

Cornel Vasile a scris:

Vedeti si link - ul acesta cu actele necesare :
[ link extern ]

Nu are importanta varsta copilului ....