avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani ...

Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani de război,pot beneficia de indemnizație conf.legii nr.130/2020?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 10:53, 26 Februarie 2024
Tatal meu a facut 4 ani de razboi ,a fost ranit si a stat in spital in Polonia
Buna
Tatal meu a facut 4 ani de razboi nu a fost prizonier ,dar a fost ranit ,va m mai intrebat pot beneficia de indemnizatie ?

Ciurariu a scris:

Tatal meu a facut 4 ani de razboi ,a fost ranit si a stat in spital in Polonia

Nu puteți beneficia de nimic. Nu sunteți urmaș de deținut politic, sau de deportat în Siberia, sau în altă parte.

Doar soțul supraviețuitor beneficiază de indemnizație de veteran.
Ultima modificare: Luni, 26 Februarie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt urmaș de veteran decorat de război. pot beneficia de unele ... Viorel Zdrîncă Viorel Zdrîncă Sunt urmaș de veteran decorat de război. Pot beneficia de unele drepturi!? (vezi toată discuția)
Tatal meu a fost veteran de razboi, a fost ranit, a murit de ... balerina balerina Tatal meu a fost veteran de razboi, a fost ranit, a murit de o boala incurabila si as dori sa stiu daca noi copii lui (2) avem dreptul la o indemnizatie ... (vezi toată discuția)
Tata a fost veteran de razboi, (1942-1945), decorat cu medalia ... cristeadraguta@yahoo.com cristeadraguta@yahoo.com Tata a fost veteran de razboi, (1942-1945), decorat cu medalia \" Virtutea Militara\"- clasa a II a, rănit usor, internat in spital-Cernauti. Grad-sergent. A ... (vezi toată discuția)