avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vaccinare copil Buna ziua, Ce se intampla in cazul in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vaccinare copil Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste ...

Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste vaccinarea copilului si celalalt nu doreste?
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Un copil nu trebuie sa asiste la certurile si violentele parintilor pentru ca va deveni un adolescent cu multiple probleme emtionale si comportamentale.
De dragul copilului, consultati un avocat in vederea demararii divortului sau mergeti urgent la terapie de cuplu pentru salvarea relației.
Sunt aproape în aceeași situație. Cum ați rezolvat aceasta problema?

Carmen_2103_ a scris:

Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste vaccinarea copilului si celalalt nu doreste?

3 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
mergeti si il vaccinati, asa rezolvati situatia.
Problema vaccinării nu este complicata. Mă interesează care sunt implicațiile juridice. Poate depune plângere împotriva mea? Poate depune cerere de tutelă exclusivă?

gi-jane2 a scris:

mergeti si il vaccinati, asa rezolvati situatia.

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate sa faca ce doreste, nu inseamna ca va avea vreun efect.
Ultima modificare: Duminică, 14 Noiembrie 2021
gi-jane2, moderator

Alte discuții în legătură

Procura minor sergiuoctavian sergiuoctavian Buna ziua, Am o prietena care are un copil minor, nascut in Italia, dar nu a fost casatorita cu tatal copilului iar la nastere copilul a fost trecut pe ... (vezi toată discuția)
Obtinere tutela minor / incredintare ContSters159772 ContSters159772 Buna ziua! As dori sa stiu in ce conditii se poate obtine tutela unui minor. Eu si tatal copilului minor in varsta de 10 ani ne-am despartit cand copilul ... (vezi toată discuția)
Reinnoire pasaport copil minor fara acordul celuilalt parinte eagle_free eagle_free buna ziua, As dori si eu o lamurire. Un cuplu de cetateni romani este divortat in spania, iar copilului minor de 9 ani ii expira pasaportul peste cateva ... (vezi toată discuția)