Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vaccinare copil Buna ziua, Ce se intampla in cazul in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vaccinare copil Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste ...

Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste vaccinarea copilului si celalalt nu doreste?
Un copil nu trebuie sa asiste la certurile si violentele parintilor pentru ca va deveni un adolescent cu multiple probleme emtionale si comportamentale.
De dragul copilului, consultati un avocat in vederea demararii divortului sau mergeti urgent la terapie de cuplu pentru salvarea relației.
Sunt aproape în aceeași situație. Cum ați rezolvat aceasta problema?

Carmen_2103_ a scris:

Buna ziua, Ce se intampla in cazul in care un parinte doreste vaccinarea copilului si celalalt nu doreste?

mergeti si il vaccinati, asa rezolvati situatia.
Problema vaccinării nu este complicata. Mă interesează care sunt implicațiile juridice. Poate depune plângere împotriva mea? Poate depune cerere de tutelă exclusivă?

gi-jane2 a scris:

mergeti si il vaccinati, asa rezolvati situatia.

Poate sa faca ce doreste, nu inseamna ca va avea vreun efect.
gi-jane2, moderator