Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare act
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare act

Buna Seara.
Vreau sa va intreb,daca se desfintiaza un certificat de mostenitor(speta in actiune unde se cere nulitate absoluta CM-ul) Cel care a cumparat in baza CM-ul cu contract vanzare-cumparare(cadastru,intabulare).Ce ar tebui sa fac.
Va Multumesc.
;)
nu sugerez, am indicat unu din exceptiile de la pricipiul resoluto jure dantis, resolvitur jus accipientis.