Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trăiesc în concubinaj și avem un copil. În cazul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trăiesc în concubinaj și avem un copil. În cazul decesului ...

Trăiesc în concubinaj și avem un copil.in cazul decesului concubinei am drept asupra casei sau neamurile sunt îndreptățite să moștenească?.... aștept cu interes răspunsul
daca vrea va poate da drept de uzufruct sau abitatie fie pe viata, fie pe o perioada de x ani
Da, așa cum s-a arătat și anterior, concubina- ca actuala proprietara-poate sa vă facă un drept de uzufruct viager, dar, daca este in ecuație și banca, trebuie întrebată și banca și văzut dacă aceasta este de acord cu dreptul de uzufruct viager!?
Madalina Mihaela I. Moceanu, Avocat