Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Bună ziua ! Vă rugăm mult să ne ajutați cu un ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Bună ziua ! Vă rugăm mult să ne ajutați cu un sfat privind ...

Bună ziua !
Vă rugăm mult să ne ajutați cu un sfat privind următoarea situație:
- instituția noastră urmează să apeleze la un expert pentru evaluarea unor bunuri
- expertul ne-a comunicat un onorariu,
dar pe lângă onorariu
vrea să i se plătească și transportul din localitatea unde domiciliază până la sediul instituției noastre, și retur
- urmează să se încheie un Contract de prestări servicii cu expertul

Vă rugăm mult să ne spuneți:
- onorariul include și costul transportului xpertului ?
- dacă nu, care va fi prețul Contractului ? - onorariul + transport ?
- prețul Contractului trebuie să fie ferm.
Dar dacă nu se știe cât va costa transportul,
expertul va trebui să spună ce pretenții are ?
- instituția va trebui să îi plătească suma cerută pentru transport ?
sau pentru a i se putea plăti / ? deconta va trebui să aducă documente justificative ?
oanaportar, utilizator
Vă mulțumim enorm pentru sfaturi !
Mulțumim frumos pentru sfaturi !