Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, un cunoscut are un titlu de proprietate pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, un cunoscut are un titlu de proprietate pe un teren ...

Buna ziua,
un cunoscut are un titlu de proprietate pe un teren in care e trecut defunctul ( tatal) si persoana in cauza. Problema este ca persoana mai are 3 frati, dar este trecut doar el in titlul de proprietate si ar vrea sa vanda terenul , considerand ca este doar el indreptatit . Intrebarea este daca poate vinde terenul la notar si in ce conditii? Multumesc!
Se poate si ceea ce spuneti dvs., ca un mostenitor sa dea o declaratie in fata notarului de renuntare la mostenire.