avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie de urmas la al doilea master
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie de urmas la al doilea master

Buna ziua.
Sunt studenta la un master la id in anul 1 si am 22 de ani. cand voi termina masterul voi avea 23 si voi primi pensie de urmas pana in saptembrie 2011.
Din cate stiu, pensia de urmas se primeste pana la 26 de ani pentru cazul in care inca fac parte dintr-o institutie de invatamant superior.
Intrebarea mea este: mai pot beneficia de pensie de urmas pana la 26 de ani, in 2013, printr-un al doilea master?
Cel mai recent răspuns: Anniemax , utilizator 11:14, 22 Ianuarie 2010
Asa voi face.
Va multumesc mult pentru rabdare si ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire - pensie de urmas Zizika87 Zizika87 Am 22 de ani, am terminat facultatea in vara aceasta, iar din toamna incep cursurile de master. Cat am fost studenta am primit pensia de urmas. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare pensie urmas chuupy chuupy Buna seara! Am 22 de ani si beneficiez de pensie de urmas din partea mamei . Anul acesta am absolvit facultatea si nu am fost admisa la master la facultatea ... (vezi toată discuția)
Pensii militare de urmas(intrebare??) krys_xndr krys_xndr Sunt studenta ultimul an (III) ,la cursuri de zi si primesc pensie militara de urmas,as vrea sa imi raspundeti va rog mult,daca incep in toamna o a doua ... (vezi toată discuția)