Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie de urmas la al doilea master
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie de urmas la al doilea master

Buna ziua.
Sunt studenta la un master la id in anul 1 si am 22 de ani. cand voi termina masterul voi avea 23 si voi primi pensie de urmas pana in saptembrie 2011.
Din cate stiu, pensia de urmas se primeste pana la 26 de ani pentru cazul in care inca fac parte dintr-o institutie de invatamant superior.
Intrebarea mea este: mai pot beneficia de pensie de urmas pana la 26 de ani, in 2013, printr-un al doilea master?
Asa voi face.
Va multumesc mult pentru rabdare si ajutor.