Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare teren

Detin un teren care are toate actele in regula, adica cadastru si intabulare ; acest teren a fost incadrat ca extravilan pana in urma cu doua luni, cand a devenit intravilan; in eventualitatea unei vanzari a acestui teren , trebuie facuta vreo modificare a actelor sau se poate vinde si asa ?
Va multumesc mult !
Multumesc mult pentru raspunsuri; ideea este ca acest teren se afla pe malul marii, mai precis intre Eforie si Agigea si trecerea la intravilan a fost facuta de catre Primaria Agigea in urma cu doua luni; pe aceste terenuri s-a construit foarte mult chiar daca a fost extravilan, probabil cu acele demersuri la cadastru. Eu am o parcela mica, am gasit cumparator , ma intereseaza numai daca pot sa-l vand asa .
Va multumesc inca o data !
Da.